W dniu 19 grudnia 2019 roku w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy odbyło się ostatnie w tym roku przedświąteczne posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Podczas spotkania przedyskutowano wszystkie punkty porządku obrad, a następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Stefan Zeyda oraz Członkowie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne.

 

W miniony piątek 6 grudnia 2019 roku na Targowisku „Białe” odbyło się spotkanie  Mikołajkowe zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy,  które cieszyło się dużym zainteresowaniem kupców.

Targowisko odwiedził  Święty Mikołaj, który dla każdego miał coś słodkiego.

Podczas festynu Mikołajkowego ugoszczono naszych kontrahentów – kupców Targowiska tradycyjną wojskową grochówką.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie bardzo dziękujemy i życzymy udanych przedświątecznych zakupów.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy

 

8 grudnia to dla wielu z nas jeden z przedświątecznych dni spędzanych na gorączkowych zakupach. Jednak dla osób, które zza sklepowej lady pomagają nam spełnić marzenia świątecznych dni, ten dzień jest wyjątkowy.

Dzień Kupca, to mało znane Święto. Jego tradycja sięga początków XX wieku, kiedy to w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w dniu 8 grudnia 1937r., podczas pielgrzymki polskich Kupców na Jasną Górę, uroczyście ogłoszono, że będzie to Dzień Kupca Polskiego.

8 listopada 1949 roku wprowadzono obowiązek przynależności do organizacji społeczno-zawodowych. Okres socjalizmu to zanik uroczystych obchodów Święta Kupca.

Uspołeczniony handel, który dominował na naszym rynku ustalił dla swej sieci inny termin Święta „Handlowca”, pojęcie kupiec było w latach socjalizmu raczej w zaniku.

Sytuacja zmieniła się całkowicie po 1989 roku kupcy wrócili do tradycji Święta Kupca.

 Z okazji Święta Kupca Polskiego,
składamy wszystkim właścicielom sklepów, 
sprzedawcom, usługodawcom,pracownikom związanym z handlem,
 a przede wszystkim członkom KPZHiU
najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia,
aby wykonywana przez Państwa praca
była zawsze źródłem satysfakcji i dumy,
życzymy wysokich obrotów w okresie świątecznym
 i jeszcze większych zysków po podsumowaniu roku,
a także wszelkiej pomyślności i zadowolonych klientów.
Niech nadchodzący 2020 rok będzie pełen sukcesów zawodowych i osobistych.

............................ 

Z tej okazji w piątek 6 grudnia br w godzinach 10:00 – 13:00 

na Targowisku „Białe” w Fordonie

odbędzie się Festyn Mikołajkowy.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia

Handlu i Usług w Bydgoszczy

zaprasza Kupców prowadzących

działalność gospodarczą na targowisku

oraz członków KPZHiU na pyszną grochówkę.

...................................

 

10 grudnia  w spotkaniu Mikołajkowym będą uczestniczyć

członkowie Rady Targowiska!

W dniu 22 listopada 2019 roku członkowie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy: Prezes Jan Sielski, Wiceprezes Zbigniew Dąbrowski oraz Wiceprezes Bernard Kończak, w nastroju zadumy zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach Tych, których wśród nas już nie ma, lecz pozostają w naszej pamięci. 

 

W dniu 15 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z Panem Janem Szopińskim oraz Panem Krzysztofem Gawkowskim -Posłami wybranymi na IX Kadencję Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

W spotkaniu uczestniczył Wiceprezes Bernard Kończak, który w imieniu Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy wręczył Panom Posłom listy gratulacyjne oraz życzenia powodzenia oraz wielu sukcesów i satysfakcji w wykonywaniu obowiązków Posła, wszelkiej pomyślności i skutecznej działalności dla dobra kraju oraz województwa kujawsko - pomorskiego. 

W trakcie spotkania wyróżniono Członka i Delegata KPZHiU Panią Danutę Kończak, która startując w wyborach do Sejmu uzyskała bardzo dobry wynik.