W dniu 1 grudnia 2021 roku odbyło się świąteczne spotkanie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy z członkami Rady Targowiska.

Tematem spotkania były sprawy bieżące i podsumowujące mijający 2021 rok.

 

   

W dniu 17 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy celem uzgodnienia miejsc parkingowych dla kupców handlujących na Targowisku „Białe”, którzy aktywnie uczestniczyli także w tym spotkaniu.

Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową reprezentowała Pani Agnieszka Samul, a KPZHiU Wiceprezes Zbigniew Dąbrowski oraz Wiceprezes  Bernard Kończak.

(...) w wędrówce na cmentarz kryje się wiara, bo nikt nie biegnie do kogoś, kogo nie ma-biegnie do tego, kto jest, ale niewidoczny. ks.J.Twardowski

Tradycyjnie, co roku przy okazji Święta Zmarłych Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stefan Zeyda, Prezes Jan Sielski, Wiceprezesi Zbigniew Dąbrowski oraz Bernard Kończak w nastroju zadumy zapalili znicze na grobach, tych których wśród nas już nie ma, lecz pozostają w naszej pamięci: Prezesa Jana Macioszczyka oraz koleżanek i kolegów związanych z KPZHiU:, Lecha Dąbrowskiego, Anity i Zdzisława Wiśniewskich, a także na grobach rodziny Kryger, Chwiałkowskich oraz Słotwińskich.

Przedstawiciele KPZHiU odwiedzając cmentarz Starofarny w Bydgoszczy zapalili znicz na grobie Pani Felicji Gwincińskiej wieloletniej radnej, działaczki społecznej, honorowej obywatelki Bydgoszczy.

Na cmentarzu parafii Chrystusa Króla na Błoniu światełko pamięci zapłonęło na grobie Pani Grażyny Kufel -  radnej niezwykle zaangażowanej w sprawy społeczności.

Z okazji obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości członkowie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług 11 listopada będą uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych w Bydgoszczy i Toruniu. 

Główne uroczystości w Bydgoszczy rozpoczną się w czwartek (11 listopada) o godzinie 11 uroczystą mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej pw. Św Marcina i Mikołaja. O godzinie 12 zostanie odśpiewany hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, odbędzie się w Operze Nova o godzinie 17:30.  Po uroczystości obecni goście będą uczestniczyć w  koncercie muzyki Krzysztofa Pendereckiego

W Toruniu obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w czwartek (11 listopada) o godzinie 10.20 na Cmentarzu Komunalnym nr 1 uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych w obronie ojczyzny w latach 1918 – 1921. O 10.45 uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

O godzinie 11 rozpocznie się msza święta w kościele garnizonowym, a po niej przemarsz ulicami Starówki pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędą się apel poległych oraz uroczystość patriotyczna (godzina 13.30), koncert Orkiestry Wojskowej w Toruniu.

Toruńskim obchodom będzie towarzyszyć także piknik „Dzień szacunku do munduru” na Rynku Staromiejskim (godzina 12.00). W programie pokaz sprzętu służb mundurowych, atrakcje dla dzieci – gra terenowa ZHP, koncert pieśni patriotycznych.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług jest już przygotowane na obchody Święta Niepodległości. Na tle wyremontowanej kamienicy powiewają flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Miasta Bydgoszczy.

Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji organizuje zbiórkę dla osób uchodźczych na granicy polsko – białoruskiej.

Nie musimy jechać na granicę, by pomagać uchodźcom! Organizujemy zbiórkę niezbędnych rzeczy, które przekażemy potrzebującym uchodźcom i uchodźczyniom na granicy polsko-białoruskiej.

Zbieramy tylko rzeczy aktualnie potrzebne na miejscu, dlatego PRZED ZAKUPEM SPRAWDZAJCIE WYKAZ POTRZEBNYCH RZECZY, będziemy go aktualizować.

Przedmioty możecie przynosić do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 oraz w soboty w godz. 10:00-14:00.

Zbiórka potrwa do 19.11.2021 r. włącznie.

Czytaj więcej...