W imieniu organizatorów:

Wszystkich Szanownych Mieszkańców Fordonu serdecznie zapraszamy na Obywatelskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 

W ramach projektu "Kooperacje - Fordon" wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 przygotowaliśmy wiele atrakcji, warsztatów, pokazów, występów, które będą lekcją żywej historii, artystycznej kreatywności i międzypokoleniowym spotkaniem.

Już 10.11.2023 w PPP nr 2 o 15.00 i o 16.30 odbędą się warsztaty "Kreatywne popołudnie dla babć, dziadków i wnucząt - przepis na smaczną relację", a od 14.00 do 18.00 Poradnia zaprasza na przesiewowe badanie słuchu dla wszystkich (dzieci, dorośli, seniorzy).

11.11.2023 od 15.00 na scenie zobaczymy i usłyszymy:

- Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczego nr 2 im. Generała Stanisława Maczka

- Młodzieżowy Dom Kultury nr 5

- Zespół Wokalny "Okazjonalni" działający przy Kazimierzowskim Uniwersytecie

  Trzeciego Wieku pod kierunkiem Renaty Repińskiej - "Powróćmy jak za dawnych lat

  w zaczarowany w piosenkach świat"

- Zespół Muzyczno-Kabaretowy "Galimatias" działający przy Klubie "Logistyk" 

  Brygady Logistycznej - "Lata dwudzieste"

- Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4

 

Czytaj więcej...

 

Z okazji obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości członkowie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług na zaproszenie wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa oraz Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w dniu 11 listopada będą uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych w Bydgoszczy. 

Główne uroczystości w Bydgoszczy rozpoczną się w sobotę (11 listopada) o godzinie 11 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, w Katedrze Bydgoskiej pw. Św Marcina i Mikołaja. O godzinie 12 zostanie odśpiewany hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie o godzinie 12:30 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego (dziedziniec Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – ul. Gdańska)  będą miały miejsce uroczystości patriotyczne, w tym: podniesienie flagi, odegranie hymnu państwowego, wystąpienia, składanie wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

Uroczystościom towarzyszy wystawa przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy pt.: „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza” Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920 przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług z przyjemnością informuje, iż zrealizował kolejną inwestycję na targowisku „Białe” w Fordonie.

Wymieniono oświetlenie na bardziej przyjazne środowisku i energooszczędne.

Nowe LED-owe lampy dają więcej światła, co zwiększa bezpieczeństwo na targowisku.

 

Tegoroczne DOŻYNKI w Gminie Nakło nad Notecią odbyły się w minioną niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku o godz. 13:00 w Małocinie na boisku przy świetlicy wiejskiej.

Na zaproszenie Pana Sławomira Napierały - Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Pana Michała Dubkowskiego- Dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz Pana Adama Mazura- Sołtysa wsi Małocin w Dożynkach uczestniczył Prezes KPZHiU w Bydgoszczy- Bernard Kończak.

Uroczystości rozpoczęła msza dziękczynna, po przemówieniach  i podzieleniem się chlebem upieczonym z tegorocznych plonów odbył się konkurs na wieniec dożynkowy.

Było mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Krajna, Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Krajna”, Wiktoria Vollmuller, Jurek Paterski, Zespół Marsa/Alam oraz Shazza.

W dniu 15 sierpnia Prezes KPZHiU w Bydgoszczy – Bernard Kończak na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią uczestniczył w uroczystościach Święta Wojska Polskiego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, w której uczestniczyli m.in.: Iwona Kozłowska i Jan Szopiński posłowie na Sejm RP., Radosław Kempinski wicewojewoda kujawsko-pomorski, płk. Mariusz Bruski przedstawiciel Sztabu Generalnego WP, oficerowie 1 batalionu logistycznego „Ziemi Nakielskiej”, władze samorządowe powiatu nakielskiego i gminy Nakło nad Notecią.

Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim, a następnie uczestnicy udali się na nakielski Rynek. Okolicznościowe przemówienie wygłosił i powitał mieszkańców i gości starosta nakielski Tadeusz Sobol

Wydarzeniem towarzyszącym było Święto Rzeki Noteć, na zebranych czekały stoiska, produkty spod znaku Nadnotecka Marka, rejsy po Noteci, nauka pierwszej pomocy, a także koncerty: Street Brass Band’u, Andrzeja Rybińskiego i Mariusza Kalagi