Nowe rozwiązania przewidują rozszerzenie pomocy dla przedsiębiorców oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne w zakresie:

  1. świadczenia postojowego, które:
  • będzie mogło być wypłacone ponownie, ale nie więcej niż trzy razy,
  • będzie mogło być wypłacone po raz kolejny na podstawie oświadczenia osoby uprawnionej, której wypłacono już wcześniej świadczenie postojowe,
  • będzie mogło być wypłacone po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

Warunkiem przyznania kolejnego świadczenia postojowego będzie oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy o nowej inicjatywie Wyższej Szkoły Gospodarki  na rzecz lokalnych, bydgoskich mikroprzedsiębiorców i rzemieślników, przeciwko negatywnym skutkom gospodarczym koronawirusa: 

Projekt  OKOLICA – daje możliwości zamieszczenia swojej oferty na portalu lokalnybiznes.byd.pl 

Oferta projektu zarówno dla przedsiębiorców, jak i ich klientów jest bezpłatna.

Szczegóły  projektu:

Program Voucherów OKOLICA służy wsparciu lokalnych mikroprzedsiębiorstw z Bydgoszczy świadczących usługi lub sprzedających produkty dla klientów indywidualnych, którzy z powodu epidemii COVID-19 (koronawirusa) i ze względu na zakazy wprowadzane przez władze państwowe w kwietniu 2020 r. nie mogą obsługiwać klientów i tracą przez to płynność, co w dłuższym czasie może grozić likwidacją lub pogorszeniem sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

Czytaj więcej...

Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?

Infografika - Tarcza Antykryzysowa (pdf 1,1mb)

Czytaj więcej...

W związku z sytuacją kryzysową wywołaną przez epidemię koronawirusa informujemy,

iż pracownicy biura Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy

do odwołania będą dostępni dla klientów w ograniczonym zakresie.

 

Biuro KPZHiU będzie pracować w tym czasie w formie zdalnej.

Nasi pracownicy są dostępni telefonicznie i mailowo

oraz  wykonują na bieżąco swoje zadania i obowiązki.

 

W przypadku potrzeby kontaktu z KPZHiU

prosimy o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefoniczny 502 792 937

25 marca w nocy Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zmianie zasad przyznawania zwolnienia ze składek ZUS. Zwolnienie uzyskają wszystkie firmy. Przedsiębiorcy nie będą musieli udowadniać spadku przychodów.

Zasady, na jakich przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS z powodu epidemii, zmieniały się w ostatnich jak w kalejdoskopie.

Jeszcze w piątek przedsiębiorcy przełykali gorzką informację o braku jakiegokolwiek zwolnienia z ZUS-owskiej daniny i zastanawiali się, czy w ogóle warto korzystać z zapowiadanego wówczas odroczenia płatności składek na 3 miesiące.

Czytaj więcej...