W związku z rozpoczęciem przez Stowarzyszenie Get Up w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy - projektu: Aktywny inkubator twórczy – problem wykluczenia społecznego w obszarze kultury, zapraszamy bezrobotnych artystów i twórców chcących rozwinąć i wzmocnić swoje kompetencje i umiejętności.

Nabór prowadzony jest do końca listopada 2019 roku. 

Szczegółowe warunki i kryterium dostępu umieszczone są na stronie :

www.getup.org.pl . Tam również znajdują się wszelkie formularze i dokumenty do zgłoszenia oraz telefony kontaktowe i adres mail.

Informacje dostępne są również na naszej stronie facebook:

https://www.facebook.com/stowarzyszeniegetup/

Obchody Święta Niepodległości w województwie kujawsko-pomorskim przedstawiają się następująco

W Bydgoszczy obchody rozpoczną się o godzinie 11:00 od Maszy św. w intencji Ojczyzny. Msza św. Celebrowana będzie przez JE Biskupa Jana Tyrawę w Katedrze Bydgoskiej pw. Św. Marcina i Mikołaja. Po mszy około godziny 12:15 nastąpi przemarsz na Plac Wolności, gdzie odbywać się będzie dalsza część uroczystości: podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, składanie wieńców, a także koncert orkiestry wojskowej.

W Toruniu obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 11:15 na Cmentarzu Komunalnym nr 1 uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych w obronie ojczyzny w latach 1918 – 1921. O 11.40 uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

W południe nastąpi uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na Rynku Nowomiejskim. Godz. 12:30 rozpocznie się msza święta w Kościele Garnizonowym, a po niej przemarsz ulicami Starówki pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędą się apel poległych oraz uroczystość patriotyczna (godzina 14.00).

Toruńskim obchodom będzie towarzyszyć także pokaz sprzętu wojskowego, koncert piosenek 20-lecia międzywojennego, koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, spektakl historyczny przygotowany przez CK Zamek Krzyżacki, biało-czerwona fotobudka, degustacja potraw z grilla przygotowana przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP.  

Na wojewódzkie uroczystości Święta Niepodległości zapraszają Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Piotr Całbecki, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. Bryg. Dariusz Ryczkowski oraz  Dowódca Garnizonu Toruń ppłk Roman Piotrowski.

Z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy w uroczystościach  Święta 11 Listopada w Bydgoszczy weźmie udział Prezes Jan Sielski, natomiast w Toruniu obecni będą Wiceprezesi Zbigniew Dąbrowski i Bernard Kończak, a także Dyrektor Leszek Rutkowski.

W dniu 30 października 2019 roku w sali  konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarte spotkanie ministra Łukasza Schreibera pod nazwą  „Wyzwania na nową kadencję”.

Na początku Pan minister podziękował mieszkańcom  za głosy oddane w wyborach do parlamentu. Należy przypomnieć, że Łukasz Schreiber   został ponownie posłem, zdobył ponad 30 tysięcy głosów, tym samym zwiększył czterokrotnie swoje zaplecze wyborcze w porównaniu do wyborów z 2015 roku.

W związku z ponownym wyborem pan Łukasz otrzymał gratulacje od przedstawicieli nakielskich struktur Prawa i Sprawiedliwość oraz burmistrza miasta i gminy Nakła nad Notecią pana Sławomira Napierały.

W dalszej części spotkania głos zabrali mieszkańcy oraz przedstawiciele różnych środowisk w tym gospodarczych.

Z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy w spotkaniu uczestniczył Wiceprezes KPZHiU – Pan Bernard Kończak, który został zaproszony przez burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

 

Wyższa Szkoła Gospodarki w dniu 5 października  2019 roku zainaugurowała Rok Akademicki 2019/2020. Gości powitał Prezydent doc. Krzysztof Sikora, a mowę inauguracyjną wygłosił JM Rektor prof. WSG dr  Marek Chamota

Ponadto w programie uroczystości nie mogło zabraknąć immatrykulacji krajowej i międzynarodowej, wręczenia  odznaczeń i wyróżnień.

Na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Gospodarki  w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

 

Czytaj więcej...

W dniu 2 października 2019 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbyła się  uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Gościem specjalnym, który wygłosił wykład „Konstrukcje w muzyce” był znany w Bydgoszczy perkusista, aranżer, właściciel Klubu „Eljazz” - Pan Józef Eliasz. Jak co roku podczas uroczystości wystąpił chór UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.

Msza inauguracyjna odbędzie się 6 października o godzinie 13.00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników

Na zaproszenie Rektora UTP w uroczystej inauguracji roku akademickiego udział wziął Prezes KPZHiU – Jan Sielski.

Czytaj więcej...